R. Wallenberg VaBB nedir?

Raoul Wallenberg Varsayımsal Bireysel Başvuru (R.Wallenberg VaBB) Yarışması, Raoul Wallenberg Insitut – İstanbul’un (RWI) desteğiyle, her sene, üniversitelerin hukuk fakültelerinde okuyan öğrencileri, insan hakları hukuku alanındaki bilgilerini artırmaları için teşvik etmek ve Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuru yapmak konusunda bilgilendirmek amacıyla düzenlenen, üniversiteler arası bir hukuk yarışmasıdır. Av. Benan Molu ve Yard.Doç.Dr Serkan Köybaşı’dan oluşan yarışma koordinatörlüğünce belirlenen varsayımsal bir olayın, Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuru yoluyla taşınması fikri üzerine kurulan R.Wallenberg VaBB senede bir kez Bahar Dönemi’nde, bir önceki yılın kazanan fakültesinin ev sahipliğinde düzenlenir.

R. Wallenberg VaBB’ın çıkış noktası, 2013 ve 2014 yıllarında, Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Hukuk Fakültesi öğrencileri arasında düzenlenen BAU VaBB’dır. Yarışmanın diğer üniversitelerin öğrencileri tarafından duyulması ve üniversiteler arası haline getirilmesi yönündeki talepler çerçevesinde yarışma, RWI’nin desteğiyle, R. Wallenberg VaBB’a dönüşmüştür.

Reklamlar

R. Wallenberg VaBB nedir?” üzerine 8 yorum

 1. Katılım koşullarına ve ekip oluşturma şartlarına ulaşamadım. Bilgilendirmeniz mümkün mü?

  Beğen

 2. Merhabalar,
  Paşalı başvurusu mevcut ohal koşulları göz önüne alınarak mı yapılacak?
  Teşekkürler.

  Beğen

 3. Ekibimizi sadece kendi üniversitemizdeki arkadaşlarımızdan mı oluşturmamız gerekiyor yoksa diğer üniverstitedeki arakadaşlarımızlada bır ekip oluşturabilirmiyiz?

  Beğen

  1. Selamlar, takım üyelerinin hepsi aynı üniversiteden olmak zorunda. Eğer finale kalırsanız bunu ispatlamak için öğrenci belgelerinizi de göstermenizi isteyeceğiz.
   Kolay gelsin ve başarılar

   Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s